Blog

Mihai Nesu Foundation

Azi, în a treia zi din Săptămâna verde, prin puterea exemplului personal, am învățat de la Mihai Neșu că oricând o putem lua de la capăt, oricând putem face bine oamenilor din jur. Știm cu toții că fotbalistul Mihai Neșu a suferit un grav accident in urma căruia a rămas paralizat. După accident și-a dedicat viața semenilor săi, înființând fundația care îi poartă numele și care se ocupă de tratarea copiilor cu dizabilități.

Am vorbit despre sport și despre multe alte lucruri. Copiii i-au pus intrebări invitatului nostru care le-a răspuns tuturor cu multă bunăvoință.

Îi mulțumim pentru vizită și îi dorim multă sănătate!

A fost un mare fotbalist iar acum ne-a dovedit că este un mare OM. Mihai Nesu Foundation

One thought on “Mihai Nesu Foundation

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut